close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 26 lipca 2017

  Promocja polskich kierunków turystycznych oraz EXPO 2022 w Łodzi podczas regat wielkich żaglowców w Kotce i w Turku.

  Organizowane co roku regaty The Tall Ships Races tradycyjnie gromadzą w wybranych portach Europy miłośników większych i mniejszych jednostek pływających. Każdego roku wybierana jest inna trasa wyścigu, różny jest także skład uczestników wydarzenia, jedno co się nie zmienia to wymóg, by przynajmniej połowę załogi stanowiła młodzież. W tym roku trasa regat obejmuje  Halmstad w Szwecji, Kotkę i Turku w Finlandii oraz Kłajpedę na Litwie. Finał wyścigu odbędzie się w Szczecinie - tam uczestnicy dopłyną 5 sierpnia i pozostaną do 8 sierpnia 2017 r.

  W fińskim etapie regat, obejmującym porty w Kotce – 13-16 lipca, oraz w Turku – 20-23 lipca, wziął udział Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej, przy aktywnym wsparciu Ambasady RP w Helsinkach. W każdym z portów stanęło stoisko informacyjne, z szeroką gamą materiałów informacyjnych o Polsce oraz z tradycyjnymi polskimi smakołykami i drobnymi pamiątkami z naszego kraju. Dodatkowo na ulicach obu miast pojawiły się ogłoszenia z wykorzystaniem wielkoformatowych nośników reklamowych, zachęcające do wizyty w Polsce. Stoisko promocyjne POT-u prowadziło także aktywną promocję EXPO 2022 w Łodzi.

  W Turku, do dotychczasowej polskiej reprezentacji składającej się z ponad 15 polskich jednostek żaglowych, wśród których były m.in. S/V ”Pogoria”, S/V ”Fryderyk Chopin”, S/V ”Generał Zaruski”, S/V ”Zawisza Czarny”, czy S/V ”Kapitan Borhardt”, dołączył S/V ”Dar Młodzieży” pod dowództwem kapitana Ireneusza Lewandowskiego. Była to już czwarta wizyta „Daru Młodzieży” w Finlandii w ramach regat The Tall Ships Races.

  Korzystając z okazji jaką dają regaty, pod auspicjami Ambasady RP w Helsinkach i Konsula Honorowego RP w Turku pana Jari Rastasa, odbyto szereg spotkań promocyjnych z przedstawicielami miejscowego biznesu i mediów. Zorganizowana przez Konsula J. Rastasa recepcja, w której wzięło udział około 400 osób, oprócz możliwości skosztowania tradycyjnej polskiej kuchni, była znakomitą okazją do dyskusji o warunkach dalszej współpracy między regionem południowo-zachodniej Finlandii a województwami pomorskim i warmińsko-mazurskim.

  W trakcie recepcji krótkie wystąpienia wygłosili Konsul Honorowy RP w Turku, pan Ilkka Kanerva, wiceprzewodniczący Komisji Obrony Narodowej Eduskunty oraz przedstawiciel Ambasady RP w Helsinkach. Na uroczystość do Turku specjalnie przybyli ambasador Finlandii w Warszawie pani Hanna Lehtinen oraz prezes Polskiej Organizacji Turystycznej pan Marek Olszewski. Tegoroczne regaty The Tall Ships Races były organizowane przez stronę fińską ze szczególnym rozmachem i służyły promocji obchodów setnej rocznicy uzyskania przez Finlandię niepodległości.

   

  TSR 1
  TSR 2
  TSR 3
  TSR 4
  TSR 5
  TSR 6
  TSR 7
  TSR 8
  TSR 9

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: